Tijana Bošković, odbojkaška reprezentativka Srbije koja je rođena u Bileći, još jednom je briljirala i pokazala zašto je jedna od najboljih igračica na svijetu.

Njen klub Ezačibaši Vitra Istanbul je pobjednik Super Kupa Turske 2020, a Tijana, kapiten i korektor Ezačibašija, proglašena je za najbolju igračicu (MVP) meča.

Ezačibaši je, u dvorani Burhan Felek u Istanbulu, savladao Vakifbank Istanbul, za koji igraju Milena Rašić i Maja Ognjenović sa 3:2, po setovima 25:14, 25:22, 18:25, 25:27 i 15:12, poslije 130 minuta igre.

Tijana Bošković je bila najbolji poenter meča sa 31 poenom (1 as, napad 48 – 30, 63%), dok je Slađana Mirković za Ezačibaši ušla u igru u trećem setu.

Maja Ognjenović je za Vakifbank osvojila 1 poen iz servisa. Igrala je tokom posljednja tri seta, a ulazila je u igru tokom prva dva, dok Milena Rašić nije ulazila u igru.