Boka Žuniors i River Plejt su odigrali novi Superklasiko onako kako se samo može očekivati od vatrenih Južnoamerikanaca.

Četiri gola, mnogo lijepih poteza, dobrih šansi, dva isključenja i na kraju remi u susretu gradskih rivala iz Buenos Ajresa u stazi pobjednika Kupa “Dijego Maradona”, gdje su sada izjednačeni na vrhu tabele sa po osam bodova, ali je boka prva zbog bolje gol razlike.

Domaće je u vođstvo doveo Ramon Abilja poslije 10 minuta igre nakon sjajne asistencije Emanuela Masa.

Boka je u 58. minutu ostala sa igračem manje s obzirom da je drugi žuti karton dobio Žorman Kampucano.

Brojčanu prednost gosti su iskoristili te preko rezerviste Federika Đirotija u 74. i Rafaela Borea u 77. minutu stigli do preokreta.

Ipak, vrlo brzo i River je ostao bez igrača u polju s obzirom da je u 80. minutu drugu javnu opomenu, odnosno crveni karton zaradio Enco Perez.

Šest minuta kasnije Karlos Tevez je odlično podvalio loptu za zaboravljenog Sebastijana Vilju koji je bez većih problema postavio konačnih 2:2.