Nesvakidašnja scena viđena je na utakmici Brajton - Mančester Junajted na susretu 2. kola Premijer lige Engleske (2:3).

Naime, glavni sudija Kris Kavanag je u jednom trenutku svirao kraj utakmice kod rezultata 2:2, a zatim je pregledao snimak i zahvaljujući VAR tehnologiji dosudio penal za goste.

Ispostavilo se da je Nil Mopaj igrao rukom poslije udarca Harija Megvajera, a igrači koji su već krenuli ka svlačionicama su se vratili.

Brtuno Fernandeš je u 100. minutu realizovao najstrožu kaznu, a prethodno su domaći fudbaleri preko Solomona Marča u 95. minutu izjednačili na 2:2.

Prije uzbudljive završnice Mopaj je bio strijelac za domaće u 40. minutu, tri minuta kasnije Luis Dank je postigaop autogol, a drugi pogodak za “Crvene Đavole” postigao je Markus Rašford u 55. minutu.