Gol odluke u istorijskom trijumfu postigao je Luka Modrić u petom minutu iz penala.

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobijedila je večeras u Parizu Francusku 1:0, u utakmici četvrtog kola Grupe 1 Lige nacija A.

Jedini gol na stadionu Francuska postigao je Luka Modrić u petom minutu iz jedanaesterca.

Penal je dosuđen pošto je Ibrahima Konate napravio prekršaj u šesnaestercu i srušio Antu Budimira.

Aktuelni svetski šampioni su tokom utakmice imali prilike preko Kilijana Mbapea, Karima Benzeme i Konatea, ali nisu uspjeli da savladaju golmana hrvatskog tima Ivicu Ivušića.

Hrvatska je tako prvi put u istoriji pobijedila Francusku.

U drugoj utakmici u toj grupi Danska je u Kopenhagenu slavila protiv Austrije 2:0.

Domaći su poveli golom Jonasa Vinda u 21. minutu, a pobjedu je obezbijedio Andreas Olsen pogotkom u 37. minutu.

Poslije četiri kola Danska je prva na tabeli sa devet bodova, Hrvatska ima sedam, trećeplasirana Austrija četiri, a Francuska je posljednja sa samo dva boda iz četiri meča.