Fudbaleri Sarajeva pobijedili su Posušje rezultatom 2:0 u utakmici drugog kola M:tel Premijer lige BiH. Ovo je za Sarajevo bio prvi trijumf u sezoni.

U završnici prvog dijela Sarajevo stiže do vođstva. Bordo tim je terensku inicijativu krunisao šest minuta prije odlaska na odmor kada se Cmiljanić sjajno snašao u šesnaestercu domaćih te pospremio loptu u mrežu za vodstvo Sarajeva.

Na otvaranju drugog dijela Posušje je propustilo nekoliko prilika, a kazna za sve promašaje domaćih stigla je u 71. minuti kada je Ljubić nespretno pospremio loptu u svoju mrežu nakon što je Palić udarcem glavom pogodio prečku. Do kraja utakmice više nije bilo promjena pa je ostalo 0:2 za Sarajevo.