Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Rimu, nakon što je4 savladao Britanca Kamerona Norija sa 2:0.

Nakon sat vremena i minuta igre, po setovima je bilo 6:3, 6:4.

Đoković je lako osvojio prvi set, gdje protivniku nije dopustio nijednu brejk šansu.

U drugom setu, stvari su malo teže išle za Srbina, iako je već u prvom servis gemu Britanca došao do brejka, ali ono što je uslijedilo isprovociralo je mnoge navijače Novaka Đokovića.

Naime, Britanac je pri rezultatu 2:1 u gemovima u drugom setu imao brejk šansu koju je iskoristio ali na nesportski način. To je vidno iznerviralo Novaka, ali se nije dao poremetiti, pa je na servis gemu protivnika, pri rezultatu 4:4 napravio ključni brejk.

U narednom gemu iako je Britanac imao 0-30, Novak je sjajnim servisom uspio da se izvuče i da dođe do pobjede.

U četvrtfinalu Novak će ići na boljeg iz duela Aleksej Popirin – Holger Rune.