Ruski teniser Danil Medvedev osvojio je masters u Parizu pobjedom nad Aleksanderom Zverevim u finalu i to nakon preokreta 5:7, 6:4, 6:1.

Medvedev je tako osvojio prvi pehar u 2020. godini u svom prvom finalu, ukupno osmi u karijeri, treći iz serije 1.000.

U prvom setu je Zverev dočekao pad koncentracije rivala u 12. gemu, iskoristio treću brejk šansu i automatski došao do vođstva u setovima.

Medvedev je u drugom setu do brejka došao u devetom gemu, a onda je na svoj servis stigao do izjednačenja.

Bilo je jasno da će Rus trijumfovati kada je oduzeo servis rivalu na startu odlučujućeg seta, a onda ga još jednim brejkom ovjerio i posao završio za nešto više od dva sata igre.

Masters u Parizu posljednji je turnir iz ove kategorije u sezone, igran je za nagradni fond 3.732.680 evra, a pobjedniku je pripalo 225.000 evropskih novčanica.

Ovim trijumfom Medvedev je potvrdio da će od ponedjeljka preskočiti Rodžera Federera na četvrtoj poziciji ATP rang-liste, kao i da će biti jedan od favorita na predstojećem Završnom turniru u Londonu.