Košarkaši Los Anđeles Lejkersa izjednačili su rezultat u seriji protiv Portland Trejl Blejzersa na 1:1.

Oni su u "mehuru" u Orlandu ubedljivo savladali rivale sa 111:88.

Nakon početnog poraza i iznenađenja (93:100), ekipa Frenka Vogela mnogo je ozbiljnije shvatila ovaj meč. Da nije, bili bi u velikom problemu.

Da će ovo biti mnogo drugačija utakmica od prve videlo se od samog starta.

Lejkersi su vodili i postepeno povećavali tu prednost, koja je na poluvremenu iznosila +17.

U istom ritmu nastavili su i nakon pauze, a na startu četvrte četvrtine stigli su i do najveće prednosti na meču, +33 (93:60).

Tada su pritisnuli kočnicu, usporili malo, šansu su dobili rezervisti, tako da je Portland spustio razliku na prihvatljivijih i konačnih 111:88.

Najbolji pojedinac u pobedničkoj ekipi, ali i na meču, bio je Entoni Dejvis.

"Obrva" je za 29 minuta na terenu postigao 31 poen, zabeležio 11 skokova i tri asistencije.

Pratio ga je Kentavius Koldvel-Poup sa 16, odnosno Džej Ar Smit sa 11 poena.

Lebron Džejms nije bio šuterski raspoložen, a meč je završio sa 10 poena, sedam asistencija i šest skokova.

Kod Portlanda najefikasniji je bio Demijen Lilard sa 18 poena.

Si-džej Mekalum ubacio je 13, Simons 11, Jusuf Nurkić devet, a potpuno je podbacio Karmelo Entoni sa dva ubačena poena.