Foto: fena

Načelnik opštine Konjic Osman Ćatić posjetio je Policijsku upravu Konjic, gdje se sastao sa načelnikom Policijske uprave Konjic Mirsadom Subašićem i policijskim službenicima koji su aktivno radili na rasvjetljavanju krivičnog djela, uzgoj i stavljanje u promet kanabisa.

S tim u vezi Opština Konjic ima namjeru policijske službenike Policijske uprave Konjic, koji su svojim radom na terenu došli do saznanja da se na području te opštine uzgoja i distribuiše kanabis, da nagradi novčanom nagradom od 10.000 KM, s ciljem stimulacije i podrške aktivnostima koje su rezultirale privođenjem počinitelja krivičnog djela, saopšteno je iz Opštine Konjic.
 
U saopštenju se podsjeća da su službenici PS Konjic i službenici Odjeljenja krim policije PU Konjic 30. avgusta ove godine, na osnovu prikupljenih saznanja i sačinjenog plana, obavili pregled terena u mjestu Vrbići, opština Konjic, gdje je pronađena parcela na kojoj se nalazio zasad sa 14 stabljika kanabisa.
 
Tada je uhapšen S.Č. (56) koji je doveden u vezu s navedenim djelom. Nad njim je urađena kriminalistička obrada, a policija je došla do saznanja o još jednom zasadu na kome je pronađeno 39 stabljika kanabisa.
 
Zatim je izvršen pretres stana S. Č. gdje je pronađena određena količina suhog kanabisa, sjemenke te biljke i jedan puškomitraljez.
 
Opština Konjic pozvala je sve građane da djeluju savjesno i odgovorno, te da sva korisna saznanja, koja će rezultirati rasvjetljavanju svih oblika krivičnog djela s posebnim akcentom na teška krivičnom djela protiv života, zdravlja i imovine građana, prijave mjerodavnim institucijama, Kantonalnom tužilaštvu ili PU Konjic.
 
"Ako prijava građana rezultira kaznenom odgovornošću prijavljenog, Opština Konjic će nagraditi te pojedince, a za što će se sredstva predvidjeti opštinskim budžetom", dodaje se u saopštenju.
Pratite Cafe.ba putem društvenih mreža FacebookTwitter, Instagram i VIBER zajednice.
Tagovi

Vaš komentar


Komentari ( 0 )