Nezaustavljivi Džeko za novu pobjedu Rome

Fudbal

Izvor: Nezavisne novine     28.11.2016 u 10:33 h 0

Fudbaleri Rome savladali su Peskaru sa 3:2 u 14. kolu italijanske Serije A.

Najzaslužniji za pobjedu “Vučice“ još jednom je bio Edin Džeko koji je postigao dva gola u sedmom i desetom minutu.

Bosanskohercegovački reprezentativac je do sada postigao 17 golova u sezoni u svim takmičenjima i nadmašio Gabrijela Batistutu koji je u sezoni 2000/2001 poslije prvih 20 mečeva imao 16 pogodaka.

Memušaj je potom smanjio zaostatak, a na plus dva vratio je Petori iz penala u 71. minutu. Konačnih 3:2 postavio je Kaprari tri minuta kasnije.

Roma poslije ovog kola ima četiri boda zaostatka u odnosu na vodeći Јuventus, dok je Peskara nastavila sa porazima i nalazi se na 18. mjestu sa samo sedam bodova.