Instaliraj

Del Potro nakon drame protiv Čilića vratio nadu Argentini

Tenis

Izvor: B92     27.11.2016 u 19:43 h 0

Huan Martin Del Potro pobijedio je poslije velike drame Marina Čilića u četvrtom meču finala Dejvis kupa i sačuvao nadu argentinskoj reprezentaciji.

Del Potro je u Zagrebu gubio 2-0 u setovima, ali je uspio da preokrene i stigne do trijumfa poslije skoro pet sati igre – 6:7 (4-7), 2:6, 7:5, 6.4, 6:3. Domaća ekipa imala je meč loptu i bila na set do salatare, ali se ’Div iz Tandila’ digao iz pepela i izjednačio na 2-2 pred posljednji meč u kojem će igrati Ivo Karlović i Federiko Delbonis.

Čilić je mnogo bolje otvorio meč – napravio je rano brejk, a iako je Argentinac uspio da se vrati, Hrvat je u taj brejku došao do prednosti. Poraslo mu je samopouzdanje, pa je protutnjao kroz drugi set i poslije dva sata stigao na korak do sna.

Međutim, početkom trećeg dijela igre situacija na terenu je krenula da se mijenja – Del Potro je poslije spasenih brejk prilika počeo lakše da osvaja gemove i nije sebe dovodio u problem. Šansi nije bilo mnogo, ali je sačekao pad koncentracije rivala i brejkom u posljednjem gemu smanjio na 1-2. Slična situacija viđena je i u četvrtom setu, poslije čega je pobjednika odlučivao peti.

Činilo se da Marin može da se vrati nakon brejka na startu, ali je ispustio servis već u sljedećem, što je i odredilo pobjednika. Argentinac je ponovo sačekao nešto slabiji servis gem, ovoga puta to je bilo pri rezultatu 4:3, da bi u sljedećem gemu rutinski priveo meč kraju.

’Gaučosi’ peti put igraju u finalu najvećeg ekipnog takmičenja u ’bijelom sportu’, a njihova najveća zvijezda spriječila je i peti poraz, dok su Hrvati propustili prvu meč loptu za osvajanje druge salatare, nakon one iz 2005. godine. Takođe, momak iz Međugorja nije uspio da postane šesti teniser od osnivanja Svjetske grupe koji će učestvovati u osvajanju sva tri pobjednička boda.

Pratite Cafe.ba putem aplikacija za Android i iPhone i društvenih mreža FacebookTwitter.