Instaliraj

Borusija 8:4, preokret Juvea, ispao Totenhem!

Fudbal

Izvor: Nezavisne novine     23.11.2016 u 09:44 h 0

Rekordnih 12 golova u Dortmundu, preokret Juventusa u Sevilji, eliminacija Totenhema, teška pobjeda Reala, obilježili su peto kolo LŠ u grupama E, F, G i H.

U meču večeri Borusija je savladala Legiju 8:4, pa je meč na Vestfalenu ušao u istoriju kao najefikasniji od osnivanja takmičenja.

Juventus je sa igračem više savladao Sevilju 3:1 nakon preokreta i preuzeo prvo mjesto u grupi, a Karim Benzema je tri minuta prije kraja meča donio Real Madridu trijumf nad Sportingom i osminu finala.

Monako je igrački deklasirao Totenhem, slavio je tijesno sa 2:1, te izbacio engleski tim iz takmičenja, pa će mu u posljednjem kolu biti dovoljan bod protiv Bajera za prvo mjesto.

Lester je sa 2:1 protiv Klub Briža takođe izborio mjesto među 16 najboljih klubova u Evropi, a Porto je u borbi za to ostavio remi u Kopenhagenu bez golova.

Lion je golom Aleksandra Lakazeta u 72. minutu savladao Dinamo u Zagrebu. "Modri" su i dalje jedini klub bez gola u takmičenju, a francuski tim je zadržao šansu da se u posljednjem kolu domogne osmine finala.