Nejmar nosi Brazil, Argentina ne zna bez Mesija

Fudbal

Izvor: B92     07.09.2016 u 10:18 h 0

Fudbaleri Brazila i Urugvaja ostvarili su pobede, dok su Argentina i Čile ostali bez trijumfa u južnoameričkim kvalifikacijama za Mundijal u Rusiji.

Brazil je predvođen Nejmarom savladao Kolumbiju u derbiju sa 2:1 i tako izbio na drugo mjesto na tabeli sa 15 bodova, jednim manje od prvoplasiranog Urugvaja.

Urusi su deklasirali Paragvaj sa 4:0, u meču Čilea i Bolivije nije bilo golova, dok je Argentina jedva iščupala bod na gostovanju Venecueli – 2:2.

'Gaučosi' su imali velikih problema bez Lionela Mesija u Meridi, a poslije propuštene šanse Banege, sve je postalo mnogo teže u 35. minutu. Huanpi Anjor iščačkao je loptu iz nogu Roha, a onda postigao fantastičan gol sa dvadesetak metara, smestivši je u gornji lijeviugao.

Venecuela je sa prednošću otišla na odmor, da bi u ranoj fazi nastavka Martines postigao drugi gol za domaće. Rondon je izdržao nekoliko teških duela, vratio povratnu do saigrača, ovaj lažnjakom 'bacio' Romera na zemlju i rutinski zatresao mrežu.

Međutim, samo nekoliko trenutaka kasnije Argentinci su smanjili preko Prata, koji je iskoristio gužvu i pogodio mrežu Ernandesa. Gosti su konstantno napadali na poprilično lošem terenu i sedam minuta prije kraja stigli do boda. Di Marija je izveo korner ubacivši loptu na prvu stativu, tamo se Otamendi bacio i prosledio je u suprotan ugao.

Nejmar nastavlja da dominira na međunarodnom nivou – pošto je donio dugo čekano olimpijsko zlato Brazilu, predvodio ekipu protiv Ekvadora, sada je donio trijumf u duelu sa Kolumbijom. Već u drugom minutu odlično je centrirao iz kornera, na prvoj stativi je sjajno skočio novi kapiten Miranda i zatresao mrežu gostiju.

Iako je 'Selesao' bio bolji rival, u 36. minutu Kolumbijci stižu do izjednačenja – Hames Rodriges izveo je prekid sa desnog boka, Markinjoš je skočio i samo zakačio loptu, poslavši je u donji lijevi ugao sopstvenog gola.

Obje ekipe prije toga su imale šanse, ali u drugi dio igre nije bio tako sadržajan kao prvi, osim prilike Renata Augusta u 54. minutu. Ipak, stvar u svoje ruke i 15 minuta prije kraja preciznim udarcem u suprotnu malu mrežu donio velika tri boda Brazilcima.

Urugvaj je bio izuzetno ubedljiv protiv Paragvaja, najviše zahvaljujući napadačkom dvojcu Luis Suares-Edinson Kavani. Suares je u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena realizovao jedanaesterac, a prethodno asistirao Kavaniju u 18. minutu.

U međuvremenu, Kristijan Rodriges je zatresao mrežu Paragvaja za 2:0, dok je početkom drugog poluvremena napadač Barselone još jednom proigrao Kavanija, koji je postavio konačan rezultat.