Instaliraj

''Orlovi'' ostali bez pobjede!

Fudbal

Izvor: Mondo     06.09.2016 u 09:15 h 0

Na početku kvalifikacija za Svetsko prvenstvo Srbija i Republika Irska igrali 2:2 u Beogradu, u grupi D. Srbija gubila, pa vodila, a tragičar je kapiten Ivanović.

Srbija je ostala bez tri boda na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine.

Početak trke za Mundijal, koji će se za manje od dvije godine održati u Rusiji, za "orlove" je bio više nego zanimljiv, ali je konačnih 2:2 (0:1) protiv Republike Irske, ipak, najrealniji slici koju smo u ponedjeljak uveče vidjeli na polupraznom (i više od toga) stadionu "Rajko Mitić".

Irci su vodili, imali i priliku za 2:0. Srbija je preokrenula, kod rezultata 2:1 pogodila prečku, a kod 2:2 kapiten Branislav Ivanović promašio "zicer". Dešavanja u većem dijelu prvog poluvremena i pogotovo pri vođstvu "orlova" pred kraj meča, kada su  Irci "zavorili" Srbiju u "šesneast" i stvorili tri prilike, jednu iskoristili, stavljaju do znanja selektoru Slavoljubu Muslinu da mora još mnogo da radi.

Posebno brine činjenica da Irci do drugog primljenog gola nisu ni pokazali želju da napadnu, a kada su morali učini su to veoma uspješno i lako našli način da riješe srpsku odbranu i loptu pošalju u mrežu gola Predraga Rajkovića.

Strijelci za "zelenu armiju" bili du Džef Hendrik u 3. i Deril Marfi u 80. minutu, dok su golove za Srbiju postigli Filip Kostić u 62. i Dušan Tadić iz penala u 69. minutu. Fudbaler HSV-a bio je možda i najbolji akter meča na stadionu Crvene zvezde, a pored postignutog gola uspio je da iznudi i penal.

Srbija ima za čim da žali...

Andrija Pavlović je pogodio prečku, kada je Daren Rendolf ispustio loptu, a da je tada postigao gol vrlo vjerovatno da Irci ne bi imali snage da stignu 3:1. Još bolju priliku imao je Ivanović. Neuspjela ofsajd zamka gostiju iznenada je obezbijedila zicer kapitenu Srbije. Bio je na desetak metara od gola i mogao je da bira gdje će da šutira, ali je pucao pravo u čuvara mreže irske reprezentacije.

Šteta!

Sve u svemu, "orlovi" nisu razočarali, nisu ni briljirali. Imali su periode loše, dobre i veoma dobre igre. Nažalost, ovaj posljednji je i najmanje trajao.

Pred Srbijom je na putu za Rusiju još devet utakmica, sljedeća protiv Moldavije u Kišinjevu 6. oktobora.

Pratite Cafe.ba putem aplikacija za Android i iPhone i društvenih mreža FacebookTwitter.