Instaliraj

Džumhur u drugom kolu US Opena

Tenis

Izvor: FENA     31.08.2016 u 09:25 h 0

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u drugo kolo Grand slam turnira US Open u Njujorku.

Džumhur je u prvom kolu pobijedio 17. nosioca Australijanca Bernarda Tomića sa 6:4, 6:3, 4:6, 7:6 (7/0).

Dvadeset četverogodišnji Sarajlija uspio je u trećem nastupu na posljednjem Grand slam turniru sezoni proći prvu stepenicu. Nakon eliniminacija u prvom kolu 2014. i 2015. Džumhur je uspio ostvariti pobjedu na startu US Opena i plasirati se među 64 najbolja igrača u Njujorku.

Džumhur je do pobjede došao u četiri seta, a posljednji je riješio u taj-brejku, trijumfalno bez izgubljenog poena.

Prva dva seta Džumhur je riješio u svoju korist i bio je na dobrom putu da osvoji i treći u kojem je imao prednost 4:3. Ali, Australijanac bh. korijena je osvojio tri uzastopna gema i smanjio zaostatak na 2:1.

Tomić je diktirao tempo i u četvrtom setu nakon brejka na startu i vodstva od 2:0. No, Džumhur se uspio vratiti u osmom gemu i izjednačiti na 4:4 a potom i povesti. Do kraja su oba tenisera držala svoj servis te je pobjednik odlučen u 13. gemu u kojem je Džumhur bio neprikosnoven pobijedivši bez izgubljenog poena.

U drugom kolo protivnik bh. teniser biće Ilja Marčenko (Ukr), koji je pobjedio Ivana Dodiga (Hrv) rezutatom 3:1, po setovima 6:3, 4:6, 6:7 (4:7), 7:5 .

Pratite Cafe.ba putem aplikacija za Android i iPhone i društvenih mreža FacebookTwitter.