Instaliraj

Krupa na krilima fenomenalnog Koljića savladala Olimpic

Fudbal

Izvor: scsport.ba     13.08.2016 u 19:31 h 0

U okviru petog kola BiH Premier lige sastale su se ekipe Krupe i Olimpica, a domćini su slavili sa 2.0. Krupa je od samog početka krenula u napadačkom ritmu. U prvih deset minuta domaćini su bili konkretnija i nizali su se udarci jedan za drugim prema golu Olimpica.

Prvi ozbiljniji udarac i prvu dobru priliku za Krupu propustio je Milutinović u 7. minuti kada je sjajno šutirao, ali je golman Olimpica bio oprezan i sjajno odbranio njegov udarac.

Novu veliku šansu propustio je Koljić kada je nakon njegovog šuta, odbrana Olimpica uspjela izbaciti loptu sa gol linije. Krupa je u sljedećih nekoliko minuta, tačnije u 16. minuti uspjela doći do vodstva, ali je gol poništen i rezultat je ostao 0:0.

Krupa nastavlja napadati i nizati šanse sve do 37. minute kada Koljić dovodi domaćine u vodstvo golom postignutim iz penala. Do kraja prvog poluvremena nije bilo prilika ni sa jedne ni sa druge strane tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 1:0 za domaćine.

Na otvaranju drugog poluvremena Olimpic je prvi zaprijetio ali nije došlo do promjene rezultata.

Sljedeća je zaprijetila Krupa kada je Dujaković uputio udarac s malo veće udaljenosti i pokušao iznenaditi golmana Olimpica. Igralo se oprezno sa obje strane sve do 61. minute kada Koljić postiže svoj drugi gol na utakmici i mijenja rezultat u 2:0 za domaćine.

Nakon što je Krupa povećala svoju prednost, igralo se većinom na sredini terena, nezainteresovano s obje strane, a domaćini su sigruno meč priveli kraju i upisali nova tri boda u BH Telecom Premijer ligi BiH.

Krupa - Olimpic 2:0 (Koljić 37. (p), 61')

Krupa: Ilić, Jašarević, Koljić, Dujaković, Milutinović, Vukotić, Čomor, Mijić, Aleksić, Milanović, Mirković.

Olimpic: Bandović, Holi, Turković, Kobiljar, Mahović, Milović, Šahović, Mašić, Lelić, Zolj, Vrdoljak.

Pratite Cafe.ba putem aplikacija za Android i iPhone i društvenih mreža FacebookTwitter.