Cafe.ba
Za vaš uređaj je dostupna aplikacija
Instaliraj

Srednjoškolci iz Turske osvojili zlato na Svetskom odbojkaškom prvenstvu u Beogradu

Ostali sportovi

Izvor: Cafe.ba / Agencija Anadolija     03.07.2016 u 09:15 h 0

- Mladi odbojkaši iz Turske pobedili Španiju, dok je ženska ekipa savladala Brazil

Pobedom nad Španijom rezultatom 3:1, mladi odbojkaši Turske osvojili su zlatnu medalju na 24. Svetskom školskom prvenstvu u odbojci u Beogradu, dok su devojke pobedom nad Brazilom rezultatom 3:2 uveličale slavlje.

Muška reprezentacija koja je igrala prva, dobila je prvi set rezultatom 25:18 da bi u drugom setu, Španija rezultatom 26:24 izjednačila na 1:1. U punoj sali Sportskog centra Šumice u beogradskom naselju Konjarnik, treći set je dobila Turska 25:21. U četvrtom setu, pobednik je bio neizvestan, ali su mladi odbojkaši Turske trijumfovali konačnim rezultatom 25:22, nakon čega je usledila velika proslava pobede.

Posle okončanog meča u muškoj kategoriji, za zlatnu medalju borile su se odbojkašice Turske i Brazila. U dvoipočasovnoj utakmici, igralo se u pet setova i posle vođstva Turkinja od 2:0, Brazilke su izjednačile na 2:2, da bi u odlučujućem setu, Turska pobedila sa 15:9 u taj-brejku.

Prethodno je ženska reprezentacija Turske u polufinalu odnela pobedu nad Srbijom od 3:2 po setovima (19:25, 25:15, 25:22, 19:25 i 15:12).

Na 24. Svetskom školskom prvenstvu u odbojci koje je počelo 25. juna, učestvovalo je više od 1.000 odbojkaša i odbojkašica iz 35 država.

Polufinalnim i finalnim utakmicama prethodile su utakmice u Inified odbojci, koje su igrale ekipe Specijalne olimpijade Srbije, Poljske i Nemačke.

Pratite Cafe.ba putem aplikacija za Android i iPhone i društvenih mreža FacebookTwitter.