Hodgson podnio ostavku nakon poraza od Islanda

Euro 2016

Izvor: Cafe.ba / Agencija Anadolija     28.06.2016 u 09:16 h 1

Žao mi je što je moralo ovako da završi, ali takve stvari se dešavaju. Vrijeme da neko drugi radi i nadgleda napredak gladne i veoma talentovane grupe igrača, kazao Hodgson

Roy Hodgson, selektor fudbalske reprezentacije Engleske, nakon sinoćnjeg poraza od Islanda u osmini finala Evropskog prvenstva u Francuskoj podnio je ostavku.

Englezi su poraženi sa 1:2 od totalnog austajdera, iako su već u četvrtoj minuti utakmice poveli golom Waynea Rooneya sa bijele tačke. No, Island je samo dvije minute kasnije preko Ragnara Sigurdssona izjednačio, a u 18. minuti pogotkom Kolbeinna Sigthorssona napravio potpuni preokret i poveo sa 2:1. Ispostavilo se da je taj rezultat ostao do kraja za veliku senzaciju i plasman Islanđana u četvrtfinale.

„Žao mi je što je moralo ovako da završi, ali takve stvari se dešavaju. Vrijeme je da neko drugi radi i nadgleda napredak gladne i veoma talentovane grupe igrača. Radili su fantastično i učinili sve što se tražilo od njih. Nadam se da ćemo uskoro imati priliku da vidimo engleski tim u finalu nekog velikog takmičenja“, kazao je Hodgson za britanske medije.

Tokom noći se oglasio i Fudbalski savez Engleske (FA) saopštenjem povodom eliminacije od Islanda i Hodgsonove ostavke.

„Kao nacija razočarani smo što smo poraženi i što smo prerano završili nastup na EURO 2016. Imali smo veliku nadu da ćemo proći daljei prihvatamo da nismo ispunili vlastita, ali i očekivanja nacije. Podržali smo odluku Roya Hodgsona da podnese ostavku, a o narednim koracima ćemo razgovarati što je prije moguće“, saopoštili su između ostalog i FA.

Hodgson je za selektora Engleske imenovan 2012. godine, a u 56 utakmica ostvario je 33 pobjede. Ugovor sa FA-om mu je isticao na kraju EURO 2016.

Island, zemlja sa svega 330.000 stanovnika, ostvario je svoj najveći uspjeh u istoriji. U četvrtfinalu sastaće se sa domaćinom Francuskom, 3. jula, na „Stade de Franceu“ sa početkom u 21 sat.

Pratite Cafe.ba putem aplikacija za Android i iPhone i društvenih mreža FacebookTwitter.