Instaliraj

Island preko Engleske izborio plasman u četvrtfinale

Euro 2016

Izvor: Cafe.ba / Agencija Anadolija     28.06.2016 u 09:12 h 0

Reprezentacija Islanda je u utakmici osmine finala 15. Evropskog prvenstva u Francuskoj priredila veliko iznenađenje te pobjedom nad selekcijom Engleske izborila historijski plasman među osam najboljih u Evropi.

Island je na stadionu Nica u Nici sinoć s 2:1 savladao favoriziranu reprezentaciju Engleske koja se tako oprostila od Francuske.

Engleska je povela golom Waynea Rooneya u 4. minuti, ali su Islanđani izjednačili samo dvije minute nakon toga, pogotkom Ragnara Sigurdssona.

Pobjedu reprezentaciji Islanda je donio Kolbeinn Sigthorsson u 18. minuti utakmice.

Iako su obje ekipe u drugom poluvremenu imale solidne prilike za postizanje gola, rezultat se do kraja nije mijenjao.

Najmanja zemlja na Evropskom prvenstvu u Francuskoj, manja od longonskog kvarta, uspjela je u svom debiju Eura plasirati se u četvrtfinale.

Island će u četvrtfinalu igrati protiv Francuske 3. jula.

Pratite Cafe.ba putem aplikacija za Android i iPhone i društvenih mreža FacebookTwitter.