Instaliraj

Đoković lagano do drugog kola Vimbldona

Tenis

Izvor: Nezavisne novine     27.06.2016 u 16:27 h 0

Prošlogodišnji šampion Vimbldona Novak Đoković uspješno je krenuo u odbranu titule pobjedom nad Britancem Džejmsom Vardom sa 3:0 (6:0, 7:6, 6:4).

Đoković je već na samom startu pokazao zašto je najbolji teniser svijeta. Imao je prvi servis a protivniku nije prepustio niti jedan poen. Odmah nakon toga napravio je brejk, da bi mu Britanac u trećem gemu napravio manje probleme, imao jednu brejk priliku, ali je Novak uspio da odbrani servis za 3:0.

Srbin je nastavio u istom ritmu, te uzeo preostala tri gema i tako ekspresno – za svega 28 minuta poveo sa 1:0 u setovima.

I u drugom setu Đoković je nastavio u istom ritmu. Bez izgubljenog poena došao je do 1:0, a onda napravio brejk i za tri nula ponovo servirao bez izgubljenog poena.

Međutim, Vard se nakon toga vraća u igru. Najprije je na svoj servis smanjio na 3:1, a onda prepustivši Novaku samo jedan poen dolazi do brejka, a potom sigurno servira za izjednačenje.

U narednom gemu Srbin se ponovo vraća na staru igru, prepušta protivniku samo jedan poen, i zadaje mu probleme na njegov servis, ali Vard uspjeva da odservira za 4:4.

U naredna četiri gema oba tenisera su uspjevala da odbrane svoje servise, uz mnogo grešaka, pa je set otišao u taj-brejk. Na početku su i Srbin i Britanac uzeli po jedan poen, a onda je Đoković vezao 4 poena i poveo sa 5:1.

Do kraja je Vard uspio da vrati samo jedan mini brejk, ali je odmah poslije toga Đoković napravio novi za 2:0 u setovima.

Kao što je Đoković počeo prethodna dva Vard ulazi u treći set. Bez izgubljenog poena dolazi do vođstva 1:0, a najbolji teniser svijeta njemu na svoj servis prepušta samo jedan poen za 1:1, a odmah potom i pravi prvi i jedini brejk u trećem setu.

Nakon toga Nole savršeno servira za potvrdu brejka, a već u sljedećem gemu je mogao do novog brejka ali je Britanac uspio da se izvuče.

Uz minimum grešaka oba tenisera su do kraja seta bili sigurni na svom servisu pa je tako set završen 6:4.

Đoković će se u drugom kolu sastati sa Adrijanom Manarinom koji je sa 3:0 u prvom kolu savladao Kajla Edmunda.

Pratite Cafe.ba putem aplikacija za Android i iPhone i društvenih mreža FacebookTwitter.