Instaliraj

Rezervisti spasili Hodžsona! Engleska slavila u ostrvskom derbiju

Euro 2016

Izvor: Cafe.ba / Agencija Anadolija     16.06.2016 u 17:17 h 0

Fudbalska reprezentacija Engleske ostvarila je jako važnu pobjedu nad ostrvskim rivalom Velsom rezultatom 2:1 i to nakon preokreta. Ovim trijumfom Englezi su sa četiri boda zauzeli vrh tabele i veoma su blizu osvajanju jednog od prva tri mjesta u grupi "B" koja vode u osminu finala.

Gareth Bale je prelijepim golom, uz malu pomoć engleskog golmana Joa Harta, iz slobodnog udarca u 42. minuti doveo Velšane u vodstvo. No, u nastavku su Englezi uspjeli napraviti potpuni preokret i to golovima rezervista Jamiea Vardyja i Daniela Sturridgea.

Prvo je Vardy samo deset minuta nakon što je ušao u igru u 56. minuti izjednačio. Veliku pobjedu "Gordom Albionu" donio je napadač Liverpoola u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Engleska nakon ove pobjede lider grupe s četiri boda, slijede je Vels i Slovačka sa po tri, dok je Rusija na posljednjem mjestu sa jednim bodom.

U trećem kolu grupe "B" 20. juna u 21 sat sastaće se Rusija i Vels, te Engleska i Slovačka.