Instaliraj

Copa America: Argentina slavila protiv Bolivije rezultatom 3:0

Fudbal

Izvor: Cafe.ba / Agencija Anadolija     15.06.2016 u 11:58 h 0

Reprezentacija Argentine slavila je protiv selekcije Bolivije rezultatom 3:0, u susretu trećeg kola grupe D na turniru Copa America

Argentinci su vrlo agresivno ušli u utakmicu, odigranoj na stadionu CenturyLink Field u Seattleu, pa su nakon 15 minuta igre imali vodstvo od 2:0.

Strijelac prvog gola za “gaučose”, u 13. minuti utakmice, bio je napadač engleskog Tottenhama Eric Lamela. Samo dva minuta kasnije lopta se ponovo našla u mreži reprezentacije Bolivije, a ovaj put strijelac je bio napadač prvaka Francuske Paris Saint Germaina (PSG) Ezequiel Lavezzi.

Konačan rezultat utakmice od 3:0 postavio je odbrambeni igrač argentinskog Independientea Victor Cuesta, koji se na listu strijelaca upisao u 33. minuti.

Zvijezda Barcelone Lionel Messi je u igru ušao u 46. minuti utakmice i nije uspio zatresti mrežu protivnika, za razliku od prošle utakmice protiv Paname, u kojoj je postigao hat-trick za samo 19 minuta.

Argentina je vodeća u grupi D sa tri pobjede i devet bodova. Drugi je Čile sa šest, treća Panama ima tri i Bolivija bez bodova na posljednjem mjestu.

Campeonato Sudamericano Copa America, poznatije kao Copa America je međunarodno nogometno takmičenje nacionalnih nogometnih ekipa članica CONMEBOL-a za određivanje kontinentalnog prvaka Južne Amerike. Ovo je najstarije međunarodno kontinentalno nogometno takmičenje.

Pratite Cafe.ba putem aplikacija za Android i iPhone i društvenih mreža FacebookTwitter.