Instaliraj

Kirin Kup: ''Zmajevi'' nakon boljeg izvođenja penala savladali Dansku

Fudbal

Izvor: Cafe.ba / Agencija Anadolija     03.06.2016 u 12:31 h 1

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine nakon boljeg izvođenja penala pobijedila je selekciju Danske i tako se plasirala u finale Kirin Kupa u Japanu

"Zmajevi" su danas u polufinalu Kirin Kupa odmjerili snaga sa Danskom na stadionu Toyota u Aichiju u Japanu.
Reprezentacija Bosne i Hercegovine prvo poluvrijeme zatvorila je s zaostatkom od 0:2. Strijelci u prvom poluvremenu bili su Kyaer u 22. minuti te Sicsher u 44. minuti utakmice.

Iako se činilo da će se BiH teško vratiti u ovoj utakmici, radost za BiH navijače donio Milan Đuric, koji je zatresao mrežu Danaca samo sedam minuta nakon početka drugog poluvremena.

U nastavku utakmice bilo je dosta prilika sa obje strane. Asistent pogotka za BiH Ognjen Vranješ u 71. minuti isključen je iz igre nakon drugog žutog kartona, što je također dodatno otežalo posao "zmajevima".

Ipak, izabranici selektora Mehmeda Baždarevića uspjeli su izjednačiti na 2:2 drugim golom Milana Đurića, koji se sjajno snašao na asistenciju Seada Kolašinca. To je bio i konačan rezultat regularnog toka utakmice.

BiH je boljim izvođenjem penala prošla u finale takmičenja. Drugi susret polufinala između Bugarske i Japana igra se danas, a finalni meč i meč za treće mjesto su na rasporedu 7. juna.

Pratite Cafe.ba putem aplikacija za Android i iPhone i društvenih mreža FacebookTwitter.