Connect with us

Film i TV

Film “Oblik vode” ima 13 nominacija: Objavljeni kandidati za Oskara, ova velika imena se bore za prestižnu nagradu (FOTO)

Published

on

Ceremonija dodele Oskara biće održana 26. februara u Los Anđelesu u Dolbi teatru

Američka filmska akademija objavila je nominacije za 90. dodelu nagrada Oskar, koja će biti održana 26. februara u Los Anđelesu u Dolbi teatru. Drama “Oblik vode” Giljerma del Tora ima rekordnih 13 nominacija.

U kategoriji najbolji film za prestižno priznanje nadmetaće se devet filmova: “Call Me By Your Name”, “Najmračniji čas” (“Darkest Hour”), “Dankrk” (“Dunkirk”), “Get Out”, “Lady Bird”, “Phantom Thread”, “The Post”, “Oblik vode” (The Shape of Water) i “Tri bilborda ispred Ebinga u Misuriju” (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri).

Pogledajte trejler za film “Najmračniji čas”:

Za Oskara će se takmičiti reditelji Kristofer Nolan (“Dankirk”), Džordan Pil (“Get Out), Greta Gervig (“Lady Bird), Pol Tomas Anderson (“Phantom Thread”) i Giljermo del Toro sa “Oblikom vode”.

Pogledajte trejler za film “Oblik vode”:

U konkurenciji za prestižno priznanje u kategoriji najbolji glumac nalaze se Timoti Šalame za ulogu u filmu “Call Me By Your Name”, Danijel Dej Luis (“Phantom Thread””), Danijel Kaluoja (“Get Out”), Geri Oldman (“Darkest Hour”), Denzel Vošington (“Roman J. Israel, Esq”), prenosi AP.

Danijel Dej Luis Foto: Tanjug/AP/Chris Pizzello/Invision

Za najbolju glumicu su nominovane Seli Hokins (“The Shape of Water”), Frensis MekDormand (“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”), Margot Robi (“I, Tonya”), Saoirse Ronan (“Lady Bird”) i Meril Strip (“The Post”).

Margot Robi Foto: AP/Tanjug

Za sporednu žensku ulogu su nominovane Meri Džej Blajdž (“Mudbound”), Alison Dženi (“I, Tonya”), Lesli Manvil (“Phantom Thread”), Lori Metkalf (“Lady Bird”) i Oktavia Spenser (“The Shape of Water”).

Za Oskara za najbolju mušku sporednu ulogu takmičiće se Vilijam Defo (“The Florida Project”), Vudi Harelson (“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”), Ričard Dženkins (“The Shape of Water”), Kristofer Plamer (“All the Money in the World”) i Sem Rokvel (“Three Billboards Outside Ebbing, Mišouri”).

Na listi pesama, nominovanih za Oskara, su “Mighty River” iz filma “Mudbound”, “Mystery of Love” (“Call Me By Your Name”), “Remember Me” iz animiranog filma “Koko”, “Stand Up for Something” (“Marshall”) i “This is Me” (Veliki šoumen).

U kategoriji najbolji film van engleskog govornog područja nominovani su čileansko ostvarenje “A Fantastic Woman” Sabastijana Lelia, “Bez ljubavi” Andreja Zvjaginceva (Rusija), “The Insult” Ziada Doueirija (Liban), “Na duši i telu” rediteljke Ildiko Enjedi (Mađarska) i “Kvadrat” Rubena Estlunda, koji je bio gost nedavno završenog “Kustendorfa”.

Kada je muzika u pitanju nominovani su Hans Cimer za “Dunkirk”, Džoni Grinvud (“Phantom Thread”), Aleksandre Desplat (“The Shape of Water”), Džon Vilijams (“Star Wars: Poslednji džedaj) i Karter Barvel (“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”).

Pogledajte trejler za film “Star Wars: Poslednji džedaj”:

U kategoriji najbolji vizuelni efekti takmičiće se filmovi “Blejd Raner 2049”, “Čuvari galaksije Vol. 2”, “Kong: Skull Island”, “Star Wars: Poslednji džedaj” i “Planeta majmuna: Rat”.

Pogledajte trejler za film “Blejd Raner 2049”:

Ceremoniju dodele Oskara vodiće komičar Džimi Kimel.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Popularno